MINUST

Julia Järveküla (2019)

Tere! Minu nimi on Julia Järveküla (neiupõlves Pirovitš). Olen sündinud ja kasvanud Narva linnas väikeses peres, kus ainuke suhtluskeel oligi vene keel. 

Mina õppisin Narva Humanitaargümnaasiumis (nüüd Narva Keeltelütseum), mida lõpetasin kuldmedaliga aastal 2009. Olen alati tundnud huvi keelte vastu. Mulle üldse meeldib kõik loogiline, mida saab seletada ja süstematiseerida.  
 
Gümnaasiumi klassides osalesin kolm aastat järjest riiklikul vene keele emakeelena olümpiaadil ja sain lõpuklassis esimese koha. See oli äge kogemus ja aasta pikkuse igapäevase süsteemse töö uhke tulemus. Tänu sellele minul oli võimalus valida ükskõik mis eriala õppida Tartu Ülikoolis ilma konkursita. See on hea näide, kuidas sihikindlus ja distsipliin viib unistuse täitumiseni. 
 
Mina lõpetasin Tartu Ülikooli arstiteaduskonda ravi erialal, jätkan õpinguid residentuuris peremeditsiini erialal. 
 
Vene keel on minu emakeel. Üks päev teadvustasin, et see on minu võimas resurss. Resurss, mida ma saan, oskan ja tahan Sulle, vene keele Huviline, edasi anda! Minul on palju mõtteid, kuidas saaksin seda teha, aga need ideed nõuavad minult kindlat tahtejõudu, sihikindlust ja regulaarset tööd. Sedagi sama on vaja, et endale vene (tegelikult iga) keelt selgeks teha, on ju?!!

vaata video!